Κυριακή 26 Μαρτίου 2017

Ήττα στα σημεία από Εύνικο...

Την τρίτη ήττα στο φετινό πρωτάθλημα γνώρισε η ομάδα μας  απέναντι στην πολύ καλή ομάδα του Εύνικου με 64-60.
       Διατηρούμαστε ακόμα στην 1η θέση  του βαθμολογικού πίνακα και με νίκη την επόμενη αγωνιστική εντός έδρας θα πανηγυρίσουμε την άνοδο στη Β Εσκα και μαθηματικά.

Εύνικος- ΓΣ Γλυκών Νερών  64-60 (27-29)

Ένα πραγματικό ντέρμπι φάνηκε οτι θα γίνει από την αρχή του αγώνα.Μπορεί να είχαμε ένα μικρό προβάδισμα στο 1ο δεκ. αλλά δεν ήταν αρκετό για να έχουμε μια διαφορά ασφάλειας,με αποτέλεσμα να προηγηθούμε στο τέλος της περιόδου με 17-18.
     Συνεχίζοντας να παίζουμε αρκετά καλά στην άμυνα,καταφέραμε και στο 26΄ προηγηθήκαμε με 21-28.Ο Εύνικος αντέδρασε και στο τέλος του ημιχρόνου μείωσε στο σκορ με 27-29.
    Στο 3ο δεκ. συνεχίσαμε την  καλή άμυνα και βρισκόμασταν μπροστά στο σκορ χωρίς όμως να μπορούμε να ξεφύγουμε.Στο τέλος του δεκ. οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 47-47.
     Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν πραγματικό ντέρμπι με συνεχείς εναλλαγές στο σκορ.Ο Εύνικος στα 2΄ πέρασε μπροστά με 62-56 με 2 τρίποντα.Δεν το βάλαμε κάτω και στα 20" μειώσαμε 62-60.Άστοχες βολές από Εύνικο αλλά με ένα λάθος μας στο αμυντικό ριμπαουντ χάσαμε την ευκαιρία για μια τελευταία επίθεση. Στο τέλος ο Εύνικος πήρε τη νικη με δύο εύστοχες βολές και σκορ 64-60.
     Συγχαρητήρια στον Εύνικο για τη νίκη αλλα και πολλά συγχαρητήρια στους αθλητές μας για την προσπάθεια τους.

Τα δεκάλεπτα:
17-18, 10-11, 20-18, 17-13

Εύνικος (Παπανικολάου):Παππάς 1,Κορέτα 2,Αποστολόπουλος Γ.,Αγγελόπουλος,Σιδέρης 7,  Καραγρηγορίου 19(4),Θεοδωρόπουλος,Αρτεμάκης 4,Αποστολόπουλος Δ.,Καρτσωνάκης 16(4), Παπασπυρόπουλος,Δήμας 15(1)

ΓΣ Γλυκών Νερών (Σκλαβούνος):Γαρδέλης,Καρκανίδης 3(1τρ-6ριμπ-6ασ),Γαιτανάκης 12(2τρ-6ριμπ-3κοψ),
Κατσαμπέκης 13(4ριμπ),Ντάουντ 8(5ριμπ-4ασ),Μαθιουδάκης,Μαρούδας, Καρακώστας,Σταφυλάς 2,
Γεωργούσης,Σακελλαρίδης 9(13 ριμπ-3κλεψ-3ασ),Γάσπαρης 12(2)

27-16 ριμπ., 11 κλεψ., 4 κοψ., 18 ασ., 11 λαθ.
13-15  1π.,  16/46  2π.,  5/23  3π.

Επόμενος αγώνας εντός έδρας τη Παρασκευή 31/3 στις 21.45 με αντίπαλο το Θρίαμβο Δάφνης.