Κυριακή 4 Δεκεμβρίου 2016

Στο 8-0 το σερί.......

Με την 8η συνεχόμενη νίκη, συνεχίστηκε το αήττητο σερί της ομάδας απέναντι στην ομάδα του Δία Χαιδαρίου με σκορ 58-65.
      Οι αθλητές μας έδειξαν απίστευτη συγκέντρωση σε όλη σχεδόν τη διάρκεια του αγώνα και καταφέραν και πήραν μια ακόμη δίκαιη νίκη, παραμένοντας στη κορυφή του 2ου Ομίλου της Γ Εσκα.

ΑΣ Δίας Χαιδ. - ΓΣ Γλυκών Νερών  58-65 (27-37)

Και οι δύο ομάδες στο πρώτο δεκάλεπτο μπήκαν αρκετά δυνατά,χωρίς όμως καμία από τις δύο να μπορέσει να ξεφύγει στο σκορ.Μια μικρή πρωτοπορία για την ομάδα μας όπου και βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 16-18.
     Βελτιώνοντας την αμυντική μας συμπεριφορά καθώς και ελέγχοντας τα ριμπάουντ πήραμε μια μικρή διαφορά στην αρχή του 2ου δεκ.,την οποία όχι μόνο τη διατηρήσαμε αλλά στο τέλος του ημιχρόνου την ανεβάσαμε κιόλας στο +10.Σκορ ημιχρόνου 27-37
     Στην αρχή της 3ης περιόδου ο Δίας βρήκε το τρόπο να πλησιάσει στο σκορ χωρίς όμως να μπορέσει να απειλήσει για το προσπέρασμα.Το δεκάλεπτο μας βρήκε να συνεχίζουμε να προηγούμαστε 41-47.
    Κρατώντας μια ασφαλή διαφορά μεταξύ 6-10 πόντων καταφέραμε και νικήσαμε μια αρκετά δυνατή ομάδα στην έδρας της με 58-65.
    Συγχαρητήρια για μια ακόμα νίκη και ευελπιστούμε και σε ανάλογη συνέχεια...Καλή συνέχεια στην ομάδα του Δία Χαιδαρίου.

Τα δεκάλεπτα:
16-18, 11-19, 14-10, 17-18

ΑΣ Δίας Χαιδ. (Σιγούνας):Ανδρικόπουλος 10,Βλαβιανός 3,Βοϊδήλος 17(2),Γράψας,Ζυγομήτρος,
Πολίτης 3,Γιουρμετάκης 7(1),Πέτρου 11(3),Καμπούρογλου 1,Νικολετάκης 6,Λυρος,Κουλουμέντας

ΓΣ Γλυκών Νερών (Σκλαβούνος):Γαρδέλης,Μαθιουδάκης,Γαιτανάκης 14(1τρ-4ριμπ-3ασ), Κατσαμπέκης 15(1τρ-6ριμπ),Ντάουντ  9(3κλ-2κοψ-3ασ),Μαρούδας 1,Σαρήμπαλης 14(3τρ-6ριμπ-3κλ-4ασ),Καρακώστας 5(1τρ-3ριμπ),Σακελλαρίδης (3ριμπ),Σταφυλάς 2(4ριμπ),Γάσπαρης 5(1τρ-3ριμπ-3ασ),Γεωργούσης

26-4 ριμπ., 11 κλεψ., 4 κοψ., 16 ασ., 13 λαθη
1π.  22/33,  2π.  11/28,  3π. 7/25

Επόμενος αγώνας εντός έδρας την Παρασκευή 9/12 στις 21.45 με αντίπαλο τον Εύνικο.