Σάββατο 13 Δεκεμβρίου 2014

Νίκησε Κρόνο και ελλείψεις......

Μια πολύ σημαντική νίκη εκτός έδρας σημείωσε η ομάδα μας κάνοντας το 6-2 για το φετινό πρωτάθλημα της Δ΄Εσκα.
          Παρ΄όλες τις σημαντικές ελλείψεις παικτών(4) καταφέραμε και πήραμε το ροζ φύλλο απέναντι στον Κρόνο Γέρακα, με ανατροπή κιόλας από το -15.

Κρόνος Γέρακα - ΓΣ Γλυκών Νερών  63-65 (30-21)
         Ο αγώνας δεν ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για την ομάδα μας.Κακή αμυντική λειτουργία μαζί με κακές και βιαστικές επιθετικές επιλογές, μας ανάγκασαν να κυνηγάμε το σκορ από το α΄δεκάλεπτο 21-10.
        Στο β΄δεκ. η διαφορά πήγε στο -15 (25-10).Σε αυτό το σημείο πιέσαμε σε όλο το γήπεδο τον αντίπαλο και καταφέραμε να κλέψουμε κάποιες μπάλες και να δημιουργήσουμε μια αναταραχή στον Κρόνο..Όμως ο Κρόνος κατάφερε και κράτησε μια διαφορά ασφαλείας στο τέλος του ημιχρόνου  30-21.
       Η αρχή του γ΄δεκ. μας βρήκε αρκετά πιο συγκεντρωμένους σε άμυνα και επίθεση με αποτέλεσμα όχι μόνο να καλύψουμε τη διαφορά, αλλά στο τέλος να βρεθούμε και μπροστά στο σκορ 43-45.
       Το τελευταίο δεκάλεπτο είχε πολλές εναλλαγές στο σκορ.Καταφέραμε και κρατήσαμε την ψυχραιμία μας και πέρασαμε μπροστά στο σκορ 61-62 στα 0,44".Με μια πολύ καλή άμυνα αλλά και εύστοχες βολές στο τέλος καταφέραμε και κερδίσαμε 63-65.

Κρόνος Γ. (Τσίκος):Οικονόμου 2,Χιονάς 4,Λουκάς,Πάσχος 11(2),Σκιαδάς 9,Μιχαλάς 12,Κοντογιάννης,Κίτσιος 15(3),Γκινής,Σαραντίδης,Νάνος,Αναστασόπουλος 10

ΓΣ Γλυκών Νερών(Σκλαβούνος): Ζακυνθινός 6,Γκούντρας 6(2),Χαραλαμπόπουλος,Ντάουντ 21(2),Παπασιδέρης,Καραχάλιος 11(1),Λιγνός 3,Παλαιοξάρης 14(1),Τσέκος,Φουλούλης,Σακελλαρίδης 4

Πολλά συγχαρητήρια στους παίκτες για την νίκη..
Επόμενος αγώνας την Τρίτη 16/12 στις 21.45 εντός έδρας με τον Α.Ο Πικερμίου.Ελάτε όλοι να βοηθήσετε την ομάδα της γειτονιάς μας.